Prvním bodem programu, který návštěvníci Lednicko-valtického areálu obvykle podniknou, je prohlídka interiéru zámku. Mohou se tak na vlastní oči přesvědčit, že nejen zvenčí, ale i uvnitř se jedná o skutečný klenot jihomoravského regionu. Lichtenštejnové na svém panství zaměstnávali skutečné odborníky a zručné řemeslníky, je to vidět doslova na každém kroku. Jistě vás zaujme překrásné dřevěné točité schodiště vyřezávané z obrovského dubového kmene, intarzovaný nábytek, podlahová krytina i stropy, luxusní nástěnné tapety a mnoho dalších součástí vybavení zámeckého objektu.
Neméně zajímavý je zámecký skleník, který spojuje zámek s francouzskou zahradou, obří skleník z oceli a šedé litiny, vykládaný téměř sedmdesáti tisíci skleněnými tabulkami je světovým unikátem, který také přispěl k tomu, že celý Lednicko-valtický areál je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Jistě si nenecháte ujít i prohlídku rozsáhlého krajinného parku s mnoha drobnými stavbami, tzv. saletami v duchu romantického snění poloviny 19. století, kdy lidé vyzdvihovali krásu antických a gotických chrámů. Mezi nimi asi nejvíc upoutá pozornost Minaret, který dodnes slouží jako vyhlídkový bod, a je veřejnosti přístupný.
Ubytování v Lednici na Moravě Lednice Galant si však můžete zpestřit i jinak, než pouhou pěší turistikou. Je zde řada možností projet se na kole po značených cyklostezkách, můžete podniknout romantickou plavbu s odborným výkladem po Zámecké Dyji – původním meandrovitém korytu, obklopeném pozůstatky lužního lesa.
Nostalgické vlaky
České dráhy vypravují každý rok z Břeclavi historické vlakové soupravy, mezi nimi i vozy tažené parní lokomotivou. Kolejiště je umístěno uvnitř Lednicko-valtického areálu a můžete si nerušeně prohlédnout rozsáhlou plochu přímo z okénka starých vagónů. Na trati se nachází i několik budov vlakových nádraží, které byly zachovány a restaurovány v původní podobě konce 19. století. Jste-li milovníky historických tradic a výrobků, nenechte si tuto příležitost ujít.