Bydlet v nájmu a nebo ve svém? Tuto otázku si pokládá každý člověk, který už přemýšlí nad tím, že se odstěhuje od rodičů. Dříve bylo běžné že spolu bydlelo více generací v jedné domácnosti, pokud to rozloha bytu nebo domu alespoň trochu umožňovala. Mladí si tak mohli našetřit potřebné peníze než se osamostatní a starším generacím s lecčím pomohli. Tato doba byla pryč až do dnešní doby. V posledních zhruba dvaceti letech se na toho kdo se neosamostatnil už po vysoké hledělo jako na někoho, kdo zneužívá dobroty rodičů a není schopen samostatné existence. Jenže ceny všeho vyletěly natolik vzhůru, že vlastní bydlení ihned po skončení studií je prostě nemožné.
Ještě před pár lety se dala garsonka v okresním městě koupit pod milion korun. Dnes je její cena zhruba dvojnásobná. Ceny vyletěly opravdu strmě vzhůru a lidé tak přemýšlí jak si zajistit bydlení. Stále spousta lidí chce bydlet ve vlastním domě, ale brzdí je právě finance. Člověk by si musel od 18 let odkládat bokem každou výplatu v plné výši, aby měl za 20 let alespoň něco našetřené, jenže mezitím ceny zase vzrostou, a tak vám stejně našetřené peníze stačit nebudou.
Většina lidí řešit tuto nemilou situaci hypotékou. Kdo měl štěstí, ten stihl uzavřít smlouvu s dobrým úrokem i delší fixací. Kdo má prostředky na splácení hypotéky, může si klidně postavit bungalov do l 5 1, což je jeden z nejoblíbenějších typů domů současné doby. Bungalovy lze postavit s menší i větší podlahovou plochou. Setkat se můžete s opravdu velkými a najdete i takové, kde je jen obývací prostor s kuchyňským koutem a ložnice se šatnou. Na bungalovech je skvělé to, že se dají přizpůsobit potřebám rodiny, a i když jde většinou o typový projekt, každý může být originální. Stačí změnit barvu fasády a nebo prohodit dispozici a máte skvělý domov pro celou rodinu.